1. Gayrimenkulü gezdirirken cep telinizi sessize alın, kesinlikle gezdirdiğiniz müşteriniz dışında bir telefon görüşmesi yapmayın.

Kira gelirleriniz çok fazla, bir yeri daha kiraya vermek iş yükü olacağı gibi bir de üzerine mevcut gelirlerinizde dramatik bir inişe, vergi nedeniyle, sebep olacak.

Ancak gayrimenkullerin çürümesi ve boş kalması da içinizi rahatsız ediyor.

Bir güvenilir kimseye 1 TL ye alt kiralama karşılığında kiraya verebilirsiniz. Güvenilir gayrimenkul danışmanı da bunu %48hayır işlerinde, %42 genel mülkün idaresi amaçlı kendine maaş olarak kullanabilir. Elde edilen gelirin %16 'u ile de gayrimenkulün bakımını üstlenebilir.

Çözüm için

Kağan OMAY

0532 400 88 88

İstanbul'da depremin rutini olduğu her 250 yılda bir büyük bir deprem yaşadığı ve geçmiş yüzyıllarda bunun olduğunu biliniyor.

Malum depremin gelmesi durumunda İstanbul'da ortam nasıl olacak?

Pekçok binanın yara alması ve kullanılamaz veya riskli hale gelmesi muhtemel. Doğalgaz, elektrik ve su kesintileri yaşanması olası. Ulaşımda belli yerlerde aksama olması, sağlık hizmetlerinin aşırı talep nedeniyle hizmet vermede sıkıntılar yaşaması da muhtemel.

Temel neden 15-20 milyon bir nüfüsun yaşadığı şehirde ne 500.000 kişiye aynı anda sağlık hizmeti verilemeyecek olması. Ayrıca 1-2 milyon arası kimsenin evlerini gerek yıkılma, gerek hasarlı ve kullanılamaz hale gelmesi ile yaşamlarında aksama olması çok yüksek ihtimal. 

Bu durumda gereken de şu olacak, şehre yakın, ulaşımın 1-2 saat mesafesinde sakin olan alanlarda yaşam hem hareketlenecek hem de işlerini yönetmek isteyenler için bir yedek alan olacak. 

Bu nedenle komşu iller olan Sakarya ve Tekirdağ'dan gayrimenkuller değerlendirebilir.

Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı